X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
آموزش و دانلود نرم افزار
  
 
 
آرشیو
 
دوشنبه 16 خرداد‌ماه سال 1384
خدمات گوگل
  • Google groups : usenet یک شبکه جهانی برای گروه های مباحثه است . گوگل مباحث usenet در 20 سال اخیر را که بیش از 700 میلیون پیغام است جمع آوری کرده و در آدرس groups.google.com یکجا فراهم کرده است . مقالات علمی و تخصصی بسیاری در این بخش از گوگل وجود دارد که همچون گنجینه ای گران بها برای دوست داران علم و تکنولوژی است .
  • Images : آرشیوی از 350 میلیون عکس که از سرتا سر وب گلچین شده اند . در این بخش شما براحتی میتوانید حتی بصورت فارسی دنبال عکس مورد نظرتان بگردید . آدرس images.google.com را باز کنید و کلمه فارسی نوروز را در آن جستجو کنید تا نتایج جالب گوگل را ببینید .
  • NEWS : در این بخش عناوین 4000 منبع خبری که بر اساس موضوع دسته بندی شده اند در آدرس news.google.com دسته بندی شده اند .
  • Gmail : ایمیل دو گیگا بایتی گوگل است که در آدرس Gmail.com قابل دسترس است و شما بطور عادی نمیتوانید در آن عضویت یابید مگر اینکه یکی از اعضایش برای شما دعوت نامه بفرستد .
  • FireFox  : مرورگر روباه آتش یک مرورگر کد باز است که بنیاد نرم افزارهای موزیلا آنرا طراحی کرده است . اما گوگل نیز آن را پشتیبانی میکند و بعید نیست که بزودی بنام گوگل عرضه شود. www.GetFirefox.com
  • Scholar : جستجوی علمی گوگل که برای جستجوی مقالات علمی طراحی شده است در این آدرس قرار دارد . و فقط مقالات مرتبط با رشته های علوم را نمایش میدهد . scholar.google.com
  • Directory : لیست سایت ها بر اساس موضوع . این بخش گوگل بر اساس پروژه Dmoz مرتب شده است که شامل شاخه ها و زیر شاخه هایی است که 1.5 میلیون سایت را در آن دسته بندی کرده است .
  • ORKUT : یک شبکه از دوستان شناخته شده . در این سایت مانند gmail کسی باید برایتان دعوتنامه بفرستد تا شما هم جزو دوستان او شوید .این شبکه شامل گروه های بسیاری در تمام زمینه هاست که می توانید در آنها عضو شده و فعالیت کنید . از گروه طرفداران تام و جری تا مهندسان نرم افزار دانشگاه استنفورد!www.orkut.com

بعد از گوگل شرکت های زیادی از جمله یاهو سعی در راه اندازی سرویسی مانند ارکات کردند ، اما موفقیت هیچ کدام مانند ارکات نبوده . زیرا گوگلی ها میدانند که شما چه چیزی میخواهید ! سرویس هایی که سعی در رقابت با گوگل دارند به قرار زیرند :

www.hi5.com

360.yahoo.com

www.multiply.com

www.ringo.com

www.gazzag.com


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 135825


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها